יום שבת, 17 במרץ 2012

סקירה: Google Translate

כולכם בוודאי מכירים את שירות Google Translate המאפשר תרגום אוטומטי של מילים ומשפטים ב 58 שפות שונות. השבוע בחרתי לסקר את האפליקציה מבית Google גם כי היא מאוד שימושית בחיי היום-יום וגם כי השבוע היא עשתה עוד צעד לתמיכה מלאה בשפה העברית.
האפליקציה, בדומה לשירות ברשת, מאפשרת הקלדת מילים או משפטים ותרגום מיידי שלהם תוך כדי מתן תרגום מילוני למילים ואפשרות להקראת המילה/המשפט. כהשינוי העיקרי בין השירות ברשת לשירות באפליקציה הוא אפשרות הזנה קולית אל תוך האפליקציה,כלומר המשתמש יגיד מילה או משפט, האפליקציה תזהה את המילה/משפט שנאמר ותתרגם אותה/אותו מיידית. בנוסף לאלה, באפליקציה ישנה אפשרות סימון בכוכב של מילים/משפטים שתורגמו וברצונו של המשתמש לעבור עליהם שוב מאוחר יותר.

אז איך האפליקציה עובדת?
כאשר נכנסים לאפליקציה יש בראשה שני כפתורי שפה. השפה המוצגת בכפתור השמאלי היא השפה שמתרגמים לשפה המוצגת על הכפתור הימני. לחיצה על אחד מכפתורי השפה  יפתח לכם מסך בו יש לבחור את השפה הרצויה, שימו לב שמצד שמאל של השפות יש סמל של רמקול - כאשר הסמל כהה הכוונה היא שיש תמיכה מילולית מלאה לשפה, וכאשר הסמל בהיר הכוונה היא שאין תמיכה מילולית מלאה לשפה. 
בין כפתורי השפות ישנו כפתור "הפיכת כיוון" שדרכו ניתן לשנות בין השפות(השפה המתורגמת תהפוך לשפה המתרגמת). מתחת לכפתורי השפה ישנה תיבת טקסט בה מכניסים את הטקסט שברצונכם לתרגם. כשכל המילים האחרונות שתורגמו יופיעו מתחת לתיבת הטקסט כשמצד ימין שלהם יש אפשרות "סימון בכוכב".
הדבר העיקרי באפליקציה הזו הוא הכפתור שמופיע מצד ימין של תיבת הטקסט - כפתור ההזנה הקולית. לחיצה על הכפתור הזה (עם הסמל של המיקרופון) תקפיץ הודעה "דבר/י כעת" ברגע שהודעה זו מופיע על המשתמש להזין לאפליקציה מילה/משפט ע"י אמירתו בקול רם, האפליקציה תזהה את המילה/משפט ותתרגם אותו מיידית. 
במידה וברצונכם לראות את המילה/משפט שתורגם בבירור עליכם להטות את המכשיר או ללחוץ על כפתור ההגדלה. במידה ברצונכם לחזור לתצוגה הקודמת יש להחזיר את המכשיר למצב מאונך או ללחוץ על כפתור ההקטנה.
במידה וברצונכם לראות שוב את המילים שסימנתם יש ללחוץ בתפריט התחתון על הכפתור עם סימול הכוכב והאפליקציה תציג לכם את אותם מילים/משפטים.
כפתור ההדגרות יציג לכם חלון ובו ההגדרות של ההאפליקציה כדרכו גם ניתן לנחוק את היסטוריית התרגומים.
החסרונות שמצאתי באפליקציה הזו הם העובדה שהאפליקציה לא מסוגלת להקריא עדיין משפטים בעברית, והעובדה שההזנה הקולית לא ברמה גבוהה מאוד(לפעמים יש קושי בהבנת המילה/משפט).
דעתי האישית:
זוהי אפליקציה שימושית מאוד שעוזרת במקרה ואתם רוצים לדעת איך אומרים וכותבים מילים בשפות רבות. ההזנה בעברית טובה מאוד והעובדה שהאפליקציה בחינם רק מחייבת אתכם להוריד אותה. תהנו!


האפליקציה זמינה להורדה בחנות האפליקציות.
תומכת ב:  iPad , iPhone, iPod Touch  מגרסה 3.0 ומעלה.
מחיר: חינם.
דירוג: 4 תפוחים.

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה